Turecké památky, příroda a kultura

Příroda v Turecku

Turecká příroda Na území Turecka se nalézá několik národních parků a mezi ty nejznámější bezesporu patří Karatepe, Sahara, Aladaglar nebo Altindere. Jsou zde ideální podmínky pro horolezecké výstupy, pěší a vysokohorskou turistiku. Oblastmi protékají divoké řeky a říčky, které se dají běžně splavit raftu či kanoi. Ve zdejších jezerech a mořích se naskýtá možnost rybaření.

Ve východní části Anatolie se rozprostírá největší bezodtokové slané jezero Van Gölü. Na jihu leží nejhlubší a nejkřišťálovější jezero Salda Gölü a v severozápadní části je velmi oblíbené sladkovodní jezero Abant.

Na území Turecka se také nachází další okouzlující přírodní lokality jako např. věhlasná travertinové kaskády v Pamukkale, skalní útvary v Kappadocii, udolí Ihlara a Uchisar, skalní město Zelve, město Avanos.

Kultura a zábava v Turecku

Artemidin chrámV regionech Turecka jsou každoročně pořádány festivaly, společenské a sportovní akce. Nedaleko města Bofrum doporučujeme navštívit velký aquapark. Pro milovníky golfu jsou k dispozici golfová hřiště a samozřejmě proslulé turecké lázně.

Památky v Turecku

Z tureckých starobylých pamětihodností doporučujeme v Istanbulu navštívit Modrou mešitu, Hagia Sophia, palác Topkapi, Velký bazar, Hippodrom, amfiteátr v Aspendu, v Budrumu mauzoleum, v Efesu chrám Artemidin či Celsovu knihovnu, starobylé město Perge, ve městě Ankara (pevnost z 16. století). Turecko skrývá řadu dalších velkolepých památek, které stojí za to navštivit.

 

 

Průvodce Tureckem

Zájezdy do Turecka

Silniční pravidla v Turecku

Turecké památky, příroda a kultura

Historie Turecka

Turecká kuchyně

Ubytování v Turecku

Česko-turecký a turecko-český online slovník

Kde, kam a jak v Turecku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Turecka

Adana Adıyaman Afyonkarahisar Ağrı Aksarayská provincie Amasyjská provincie Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartınská provincie Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolská provincie Burdurská provincie Bursa Çanakkalská provincie Çankirská provincie Çorumská provincie Denizliská provincie Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Ispartská provincie Istanbul İzmir Kahramanmaraşská provincie Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kilis Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konyanská provincie Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersinská provincie Muğla Muş Nevşehir Niğde Orduská provincie Osmaniye Rize Sakarya Samsunská provincie Şanlıurfa Siirt Sinopská provincie Şırnak Sivas Tekirdağ Tokat Trabzonská provincie Tunceli Uşacká provincie Van Yalovská provincie Yozgatská provincie Zonguldak
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde